Ako optimalizovať a zvýšiť vašu úroveň bývania?

Naše staré mamy a starí otcovia zažívajú v dnešnej dobe neľahkú finančnú a tým aj životnú situáciu, keď musia obracať každé euro aspoň trikrát. Je jasné, že výdavky na bývanie sú jedna z najväčších položiek v ich „účtovníctve“ a často hovoríme aj o viac ako polovici dôchodku. Poznám túto situáciu aj z vlastnej rodiny. Riešila som predaj priveľkého bytu mojich starých rodičov práve kvôli zníženiu ich nákladov na bývanie. Myslím, že je viac ako na mieste poradiť aj Vám, milí dôchodcovia, a odbremeniť Vás od starostí.

Získajte odhad ceny nehnuteľnosti

Zadajte obec, kontakt a my Vám zavoláme, spýtame sa Vás na pár otázok a povieme Vám trhovú cenu nehnuteľnosti.

Odhad ceny

Jedným z riešení je predaj priveľkého bytu alebo domu a súčasne kúpa menšieho, ktorý vám poskytne dostatok pohodlia a pritom účty na bývanie nebudú také vysoké ako predtým. Dôchodca, ktorý dnes žije sám a presťahuje sa zo 4-izbového bytu do menšieho 2-izbového, vie ušetriť mesačne až 150 eur na bývaní. Pri dnešných 350 eurových dôchodkoch je to lákavá a hlavne príjemná zmena.

Ďalšie možné riešenie je zmena miesta bydliska. Veľkému množstvu z vás pomáhame predať nehnuteľnosť v Bratislave, kde náklady na bývanie sú celoslovensky najvyššie. Následne sa sťahujete mimo Bratislavy, väčšinou bližšie k vašim rodinám a vnúčatám. Samozrejme spomeňme, že v oboch prípadoch zostávate aj s určitým priamym finančným ziskom, ktorý vám uľahčí najbližšie roky života.

Život v meste
Šetrné spotrebiče

K vyššie spomenutým zmenám pridajme aj rýchly vývoj technológií a celú škálu noviniek v oblasti bývania. Dnešný štandard už rieši náklady na vodu či teplo. Spotrebiče, ktoré šetria spotrebu vody nie sú výnimka, a tak umývačka riadu a pračka energetickej triedy A+++ môžu veselo pracovať vo vašich domácnostiach. Okrem vody viete v zimných mesiacoch efektívne ušetriť aj na kúrení. Našťastie sa už veľa starších bytových domov pýši vonkajším zateplením a novými plastovými oknami, aby sa zabránilo úniku tepla. Výhodné je aj podlahové kúrenie, či obľúbený krb, ktoré tiež pomáhajú šetriť náklady.

Šetrné spotrebiče

Možnosti riešenia už sú na svete a sú dostupné, aj keď rozumiem, že taká veľká zmena nie je jednoduchá. Som však presvedčená, že je takmer 100% účinná. Keďže sme odborníci vo svete realít, nevieme vás odbremeniť od všetkých vašich starostí, ale znížiť vaše náklady na bývanie vieme. Vieme vypočuť vaše potreby, pomôcť vám prekonať strach z nového a neznámeho a tiež vieme poradiť, čo bude vyhovovať vašim potrebám. Čo je najdôležitejšie, vieme sprostredkovať seriózne a spoľahlivé služby od A po Z.

Autor článku: Mgr. Katarína Suchá

Reset password

Enter your email address and we will send you a link to change your password.

Powered by Estatik